ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14445304
*
nr 1444 5304
Spegel
1920-tal, Intarsia, 95x64 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 19:36:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 17:13:39
1
500 kr
24/1 09:41:04
2
400 kr
24/1 09:41:04
1
450 kr (Budbetjänt)
24/1 09:42:03
2
500 kr
24/1 09:42:03
1
500 kr (Budbetjänt)
24/1 17:09:49
1
600 kr
24/1 19:31:14
3
Vinnande bud
24/1 19:31:54
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar träinläggningar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1444 5304
Spegel
1920-tal, Intarsia, 95x64 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 17:13:39 | 1 | 500 kr |
24/1 09:41:04 | 2 | 400 kr |
24/1 09:41:04 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
24/1 09:42:03 | 2 | 500 kr |
24/1 09:42:03 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/1 17:09:49 | 1 | 600 kr |
24/1 19:31:14 | 3 | Vinnande bud |
24/1 19:31:54 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar träinläggningar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53